Prace nad nową płytą ruszyły

Prace nad nową płytą ruszyły z kopyta. Już pod koniec marca planujemy pierwsze nagrania, choć nowy album ukaże się dopiero jesienią.

TFF Rudolstadt 2008 CD

Tymczasem nasze utwory pojawiają się na coraz to nowszych krążkach i to poza granicami kraju: w grudniu 2008 roku ukazał się album, dokumentujący osiemnasty już festiwal w Rudolstadt w Niemczech. W zestawie liczącym dwie płyty audio i jedną płytę video, umieszczono koncertowe nagranie utworu „Hajduk”, zarejestrowanego na tym festiwalu. Co istotne – jest to pierwsze od ośmiu lat polskie nagranie na tym bardzo cenionym w branży wydawnictwie. Obok Psio Crew znalazł się tam m.in. Billy Bragg, Yasmin Levy, Bonnie Price Billy oraz grupy Fanfare CiocarliaProclaimers.

Gypsy Sound System CD

Mniej więcej w tym samym czasie w Szwajcarii ukazała się składanka „Gypsy Sound System”, przygotowana przez tandem Dj Olga & Dr Schnaps, na której pojawił się utwór „Dobry Gooral”. Na płycie tej m.in. utrwalono także nagrania znanej z tegorocznej Zadymki Jazzowej kapeli Pad Brapad Moujika.

Oprócz tego, w maju br. w Niemczech wydany zostanie kompakt „Polska Rootz”, na którym obok naszego „Hajduka” znajdą się na przykład nagrania Kapeli ze Wsi Warszawa, Lao Che, Vavamuffina, Habakuka, Masali i Żywiołaka. Płyta dostępna będzie w sklepach całej Europy i w USA.